Pamje të rënda, kujdes/ Publikohet video nga aksidenti në Kavajë, ku humbën jetën 3 persona…

Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Kavajë, duke shkaktuar 3 viktima.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka humbur jetën në spital edhe drejtuesi i automjetit, shtetasi V.C, 24 vjeç.

Nga aksidenti i rëndë humbi jetën Lumturie Demrozi, 48 vjeçe, nëna e dy vajzave dhe Gentian Belba, 28 vjeç, i cili ishte pasagjer në makinë.

“Rreth orës 22.30 në dalje të qyteti të Kavajës,  drejtuesi i mjetit tip Benz ( marrë me qera), me targe AA 615 VO, shtetasi V.C, 24 vjeç për të shmangur disa  këmbësorë që tentonin  të kalonin  nga njëri krah i rrugës në krahun tjetër ka humbur kontrollin mbi mjet, edhe si pasojë edhe e lagështirës  mjeti êshtë përplasur me tabelën e një karburanti.

LEXO EDHE  Afati 5 qershor për aplikimin e pagës së luftës, Rama paralajmëron bizneset

Për pasojë mjeti ka goditur  këmbësoret,, ku shtetasja  L.D  rreth 46 vjeçe   ka humbur jetën, ndërsa vajza e  saj shtetasja  Xh.D  21 vjeçe ndodhet në spital  jashte rrezikut për jetën.

Gjithashtu ka humbur jetën edhe pasagjeri që udhëtonte me këtë mjet shtetasi G.B, rreth  23 vjeç.

Drejtuesi i mjetit është plagosur dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë  të rrethanave të ngjarjes”, njoftoi dje policia.

Aksidenti në Kavajë, shënohet viktima e tretë/ Ja 24-vjeçari që humbi jetën (FOTO)