“Gafa nuk i falet”/ Baby G sfidon Ramën (VIDEO)

Përmes një video ironike dhe me doza humori, reperja  e njohur Baby G, ka sfiduar Ramën duke i thënë se o ti zërë vendin , por ajo ka bërë një gafë të vogël.

“Mendoj se do të bëhem gruaja  e parë presidente në Shqipëri. Edi Rama ke konkurencë sepse jam lodhur shumë nga këto protesta”.

E kuptuat edhe ju? Edi Rama është kryeministri i Shqipërisë dhe jo presidenti sikurse thotë baby G. Ky detaj nuk i ka shpëtuar as fansave të cilët e kanë kritikuar menjëherë jo vetëm për gabimin, por edhe për faktin që flet anglisht.

LEXO EDHE  'Një histori korrupsioni dhe klientelizmi', Basha: Rama inaguron të njëjtën fermë dy herë

“Nëse do të bëhesh presidentja e parë e Shqipërisë flit shqip të lutem”, shkruan njëra prej komentuesve.

Gjithsesi ne mendojmë që videoja është vetëm në kuadrin e shakasë. Baby G aktualisht është shumë e suksesshme si repere, prandaj çik si vështirë të lërë muzikën për politikën apo jo?

https://www.instagram.com/p/Bxc015ZHtLr/