Gjyqi i Becchettit/ Gazetari i njohur shpërthen ndaj Ramës: Kush mban përgjegjësi për këtë të çmendur …

Lajmi se Becchetti ka fituar gjyqin në Gjykatën e Arbitrazhit për mbylljen e televizionit Agon Channel dhe shteti shqiptar është gjobitur me 110 milion euro, ishte një laj shumë i keq për taksapaguesit shqiptarë, të cilët do të duhet të paguajnë gabimin e Ramës.

Lidhur me këtë çështje ka ardhur dhe reagimi i ashpër i gazetarit Dritan Kaba, i cili thekson se për këtë çmenduri duhet të paguajë vetëm një njeri, i cili është Edi Rama.

Ndërsa ju ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që në 25 maj të ngrihen kundër së keqes që ka zaptuar vendin.

LEXO EDHE  Covid-19, eksperti Dasho: Forma e lehtë, njëlloj si virozat. Ja ç´duhet të bëni gjatë verës

Ja postimi plotë i Kabës:

Kush do mbaje pergjgjesi per kete te çmendur, qe me veprimet e tij personale i ka humbur shqiptareve mbi 120 milion euro?

Kjo duhet te jete llogari personale e tij, jo e shqiptareve!

Nuk kane pse paguajne femijet e shqiptareve, per idiotesite e ketij njeriu. Çdo shqiptar sot eshte ne borxh per faj te Edi Rames edhe askujt tjeter 70 mije leke! Rilindasit le ta paguajne, por shqiptaret Kurre!

Prandaj te gjithe bashke ne 25 maj kunder kesaj te keqeje qe ka zaptuar vendin!