Epike/ Aktorja tregon se si e refuzoi Saimir Tahiri kur e ftoi në emision

Aktorja Rudina Dembacaj, në një intervistë për ‘Revistën Class’ ka rrëfyer për biznesin e ri që do të hapë në Tiranë, jetën profesionale dhe jetën personale.

E pyetur për momentet interesante gjatë punës së saj, ajo ka veçuar disa episode që i kanë ndodhur teksa ka ftuar personazhet e njohur në emisionin e saj.

Një nga personazhet që Rudina ka përmendur në këtë intervistë është ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, pasi ky i fundit nuk kishte pranuar t’i shkonte në emision, sepse nuk donte ti jepte famë.

Pjesë nga intervista

LEXO EDHE  Ambasadorja Kim si zëdhënëse e Damaian Gjiknurit?

Sa e vështirë është për ty të marrësh në emision personazhet që do?

-Nuk është e vështirë, personazhet publikë në Shqipëri, kanë shumë mirëkuptim mes njëri-tjetrit.

Cili është ai personazh që nuk e ka pranuar asnjëherë ftesën për të të ardhur në emision?

-Në fillim fare, para 2 vitesh, ftova z. Saimir Tahiri i cili u shpreh: “Nuk dua të jap nga fama ime, të bëhet i njohur emisioni yt”. Kam qeshur me lot!

Po ai personazh që e ke ftuar vetëm sepse të duhej për audiencë?

-Asnjë!