Çfarë po ndodh para ambasadës Gjermane/ Qindra qytetarë në radhë për… (Foto)

Shqiptarët që u zhgënjyen nga lotaria Amerikane, kanë zënë sot radhë tek ambasada gjermane, pasi ligjit të fundit të shtetit Gjerman, i cili krijoj lehtësira për emigrantët.

Siç shihet edhe në foto e mëposhtme para ambasadës Gjermane është krijuar një radhë e gjatë, ku të gjithë po presin me dosje për të aplikuar për punë.

Fotot e mëposhtme duket sikur janë bërë në vitet 90-të dhe të kujtojnë kohët e eksodit të madh shqiptar, por në të vërtetë ato janë bërë gjatë ditës së sotme.

LEXO EDHE  "Temperatura të ulëta"/ Njihuni me parashikimin e motit në fundjavë

Mesa duket ky ka qenë qëllimi i Rilindasve në pushtet, të na kthejnë edhe njëherë në vizin zero. /Boldnews.al.

Shihni foto dhe bëjini vetë komentet: