Basha bën thirrje: Mos e mbështesni ish-deputetin e PD-së që kandidon për kryetar bashkie

Ish-kryetari i PD-së Lulzim Basha u ka bërë thirrje demokratëve në Mat të mos mbështesin kandidatin e Bindjes Demokratike në Mat për kryetar bashkie.

“Bedri Hoxha është ish deputetet I PD dhe në mënyrë absolute I bëj thirrje çdo demokrati të Matit të braktisë çdo përpjekje të tyre, sepse, çdo motiv që mund të ketë ai, që nuk është konsultuar me Partinë Demokratike, kthehet në një fasadë të Junës së krimit.

Kaq ë thjeshtë është. Nuk ka e nuk do të ketë asnjë mbështetje. Por nuk është problemi Bedri Hoxha. Problemi është media grykëmbyllur që më kërkojnë mua prova për kriminelët që kam 5 vjet që i denoncoj. Prandaj këtyre mediave u bej thirrje të shikojnë arkivat. Dhe nëse ju pengojnë të shikoni arkivat, na informoni që të denoncojmë me emër dhe mbiemër ata që ju pengojnë të shikoni arkivat. Unë e di se edhe ju nuk e keni të lehtë”, tha Basha në prononcimin që mbajti për gazetarët pas takimit me strukturat e PD-së.

LEXO EDHE  Skandali i licencave te transportit, pazari rritet nga 5 milionë në 10 mijë euro brenda zyrave të shtetit

Lexo edhe: 

*Basha bën paralajmërimin e fortë: Nga ky moment përballje me çdo formë dhe pa kthim me juntën e krimit

*Basha lëshon ‘bombën’: Ja kush deputetja socialistë pjesë e dosjes së ‘Xibrakës’