Basha lëshon ‘bombën’: Ja kush deputetja socialistë pjesë e dosjes së ‘Xibrakës’

“Spiropali është pjesë e dosjes së hetimit të Xibrakës, ndërsa Gjylameti është pjesë e dosjes 184”.

Deklarata e fortë u bë nga kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së. Basha foli pas takimit me strukturat në të cilën u vendos edhe protesta e radhës e opozitës, që do të zhvillohet pasditen e 25 Majit.

“Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët e koalicionit opozitar kanë shqyrtuar gjendjen e rëndë të grushtit të shtetit ku ndodhet vendi, pas asgjësimit të Gjykatës Kushtetuese, dhe kapjes së prokurorisë. Sot e gjithë bota ka parë përfshirjen e Edi Ramës dhe Rilidasve në bashkëpunim me krimin për vjedhjen e zgjedhjeve. BILD ka bërë një pasqyrim të Shqipërisë, ku sheh qeverinë si nja bandë, dhe ka zbuluar se në dosjen 184 në përgjimet e Dibrës figuron vetë Edi rama, duke i siguruar se vjedhja e votave është bërë pikërisht sipas porosive të tij”, tha Basha.

LEXO EDHE  "Jo vaksinë me detyrim!"/ Aktivistët protestë në Tiranë (FOTOT)

“Zonja Gjylameti dhe Spiropali duhet të ishin të pandehur, sepse Gjylameti është pjesë e dosjes 184, kurse Spiropali pjesë e dosjes ‘Xibraka’. E vërteta është se nuk ka njeri në Europë që nuk e di që Rama ka vjedhur zgjedhjet në bashkëpunim me krimin”, shtoi kryedemokrati. /bn/