‘Astrit Patozi është djali politik i Sali Berishës’/ Ja si i përgjigjet deklaratave të Ramës ish-kryeministri

Ish-kryeministri Sali Berisha, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora news, ku përballë një paneli gazetarësh komentoi krizën politike në Shqipëri, si dhe akuzat e kryeministrit Edi Rama.

I pyetur nga gazetarët, se cila është përgjigja e tij ndaj akuzave të Ramës, se ‘Bindja demokratike’ e Astrit Patozit është krijuar me urdhër të Berishës, ish-kryeministri ju përgjigj:  Kjo është përqeshja më e madhe që Edi Rama i ka bërë Astrit Patozit.

LEXO EDHE  Si po shuhet forca e punës në Europë, kërkohen më shumë emigrantë nga Lindja (dhe Shqipëria)

Zheji: Zoti Berisha, çfarë keni për të thënë për deklarata e Ramës në parlament, se Astrit Patozi është djali juaj politik?

Berisha: Kjo është përqeshja më e madhe që Edi Rama i ka bërë Astrit Patozit?