Zbulohet shkaku i vdekjes së shqiptarit në burgun grek. U vra me…

Zbulohet pas katër muajsh shkaku i vdekjes së Bandiol Tushës në burgun e Koridhalosit në Greqi.

Mjekët ligjorë kanë konfirmuar se vdekja e tij nuk erdhi nga overdoza por pasi ai u mbyt me një jastëk. Megjithatë ende nuk dihet se kush është autori i vrasjes së 33-vjeçarit.

Shqiptari u vra më 28 janar teksa po vuante dënimin në burgun famëkeq të Greqisë për veprën penale të trafikut të drogës.

Ministria e Drejtësisë në Greqi nuk e konfirmon faktin se shqiptari i dënuar ka qenë përdorues droge por gjithashtu në trupin e tij nuk u gjetën shenja duke e bërë më të besueshme vdekjen prej overdozës.

LEXO EDHE  "Ka kapur dhe vajza të tjera"/ Zbardhen dëshmitë tronditëse të minorenes së abuzuar dhe përdhunuesve

Burgu i Koridhalosit është kthyer në një “mallkim” për shqiptarët që vuajnë dënimin aty. Në të njëjtin burg është masakruar me thika Albert Bako. Pas tij u vra Bandiol Tusha. Ndërsa sherre të shumta janë zhvilluar mes grupeve shqiptare dhe greke në burg.