VIDEO/ Ndërpritet ndeshja Laçi – Skënderbeu, tifozi gjuan me shishe mbrojtësin korçar

Laçi po fiton 1-0 në përballjen ndaj Skënderbeut në duelin vendimtar për një vend në Europë.

Dhuna dhe sjellja jo normale e tifozëve është sërish prezente në stadiumet shqiptare pasi në minutën 55’ arbitri ndërpreu ndeshjen për shkak të situatës së tensionuar në Laç.

Tifozët godasin me shishe mbrojtësin e Skënderbeut, Kristi Vangjeli, ndërsa ndeshja ndërpritet për disa minuta nga arbitri kryesor.

Situata u tensionua akoma edhe më shumë me lojtarët e dy skuadrave që u përfshinë në një konflikt masiv.