Skandal në Shëndetësi/ ‘Drejtori gjobit infermierët në Korçë me 70 mijë lekë …’

Falimenti i një shteti vjen atëherë ku punonjësit e administratës edhe materialet e punës duhet t’i blejnë me paratë e tyre. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër skandal që po ndodh me Rilindjen.

Një infermier ka denoncuar tek ish-kryeministri Berisha, urdhëron e dhënë nga drejtori i Spitalit të Korçës, i cili ju kërkon para infermierëve për të blerë uniformën.

Ja denoncimi i Berishës:

Narkoshteti i falimentuar, gjoba te forta 70000 lekesh per infermieret ne Korçe

Lexoni denoncimin e infermierit dixhital! sb

Pershendetje Doktor.

Dua te denoncoj nje rast per narkoshtetin e falimentuar ,min e shendetesise me ane te drejtoreve konkretisht Mikel Llogori ju kerkon te gjith infermjereve te qendrave shendetsore ne korce te blejne uniforma me leket e tyre te cilat shkojne ne 7000 lek te reja (bluze +pantallona se ka nga ata qe cuditen me kete cmim por nuk eshte perparse,dhe me ane te drejtorit te qendres ju ben presion per pushim nga puna kush e kundershton dhe madje ju ka lene dje afat deri ne momentin qe ministrja do vij takim ne korce te gjith duhet ti kene blere.

Me respekt ye falenderoj.

LEXO EDHE  ‘I hiqni nënshtetësinë shqiptare’/ Djali i Qazim Turdiut shpërthen ndaj Paskal Milos pas deklaratave për Skënderbeun