Gazetari ‘uron’ Ramën për kapjen e ‘grabitësve’: Bravo gjatosh e kape dhe një kriminel…

Nga Armand Maho

Rama i qenka leshuar kryetarit te Bashkise se Kavajes Isa Sakja per lejet e ndertimit, te pakten keshtu na thote IKMT, kjo “luftetare e paepur” e abuzivizmit. Ne fakt behet fjale per 7 te tilla (leje ndertimi) duke perfshire dhe zonen e Golemit, nje numer i paperfillshem per shtrirjen qe ka kjo bashki. Eshte pikerisht i njejti kryeminister qe me IKMT dhe dallandyshet e tij nuk u kujtua asnjehere per qindra lejet e ndertimit te dhene nga Ervin, Elvis, a Enver Roshi cfare e ka ai. Ne fakt asnjehere nuk eshte kujtuar per pune lejesh megjithese ne kete vend eshte bere shiti kala. Por po te ecim me kete llogjike, pra per leje abuzive, i bie qe Lal Fiku i Tiranes apo Gjushi i Durresit duhet te denohen me burgim te perjetshem…, sepse nuk kane lene gje pa shkaterruar me leje ndertimi! Ne fakt nuk jane lejet e Isait problemi por pezmi dhe inati KM qe ja fluturuan ate fare kryetari nga ajo Bashki te cilin e perdorte si vegel per te pastruar psilleqet e droges, PPP-ve me tokat e bregdetit!

LEXO EDHE  Tjetër ‘bombë’ nga BILD/ Tiede: Ja çfarë do të publikoj në përgjimet e radhës ... (Video)

PS: Bravo gjatosh! E kape dhe nje super “ kriminel”, ashtu sic kape ata te Rinasit, ata te Droges se durresit, sic po ndeshkon kete kopilin e bashkise se Tiranes! Po ben shtet jo llafe…. Vetem se shiko nje here andej nga hollanda cpo behet, se neser kane nje votim per rikthimin e vizave… jo per gje po ti po ben shtet prandaj, dhe me sa duket ata sta kuptojne dot pasionin tend per shtetberjen. Apo influenca Ruse dhe Saliu e kane fajin serish