Rikthehet Radas si titullar, ja formacioni zyrtar i Skënderbeut përballë Kastriotit

Në orën 18:45, Skënderbeu do të përballet ndaj Kastriotit në fushën e vet për javën e 29-të të Kategorisë Superiore.

Korçarët do të kërkojnë për të kapur një vend që të çon në kupat e europës.

Për këtë ndeshje është rikthyer si titullar kapiteni Marko Radas dhe është ulur në stol talenti Jorgo Pëllumbi. Ndryshe nga ndeshja kundër Partizanit, për këtë ndeshje është ulur në stol edhe Nazmi Gripshi, në vend të tij do luajë kroati Pervan

LEXO EDHE  ZYRTARE/ Partizani nënshkruan me trajnerin e ri, emër i njohur në Itali

Formacioni Zyrtar:

Skënderbeu: Dajsninani, Vangjeli, Sambou, Radas, Abazi, Dita, Sibo, Pervan, Bregu, Muzaka, Krasniqi.

Në stol: Teqja, Pëllumbi, Toskiç, Kurti, Mara, Gripshi, Otto John