A jeni gati për gazin e rradhës? Leninistat janë gati kurdoherë! (FOTOLAJM)

Pasditen e sotme në orën 18.00 opozuta e bashkuar ka paraljmëruar protestën e rradhës të madhe kundër qeverisje Rama. Sic ka ndodhur edhe herët e tjera, gjatë protestës dhe tubimit të opozitës, Policia e Shtetit ka përdorur jo pak herë gazin lotsjellës për të shpërndarë protestuesit. Ky fenomen është kthyer jo vetëm në një ‘traditë’ por edhe në një realitet viral, ku thuajse në të gjitha rrjetet sociale është ironizuar me këtë fakt.

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga nisja e protestës, Ali Delvina ka zgjedhur të ironizojë sërish Policinë e Shtetit duke personifikuar këtë institucion me periudhën e Leninit, që sakrifikojnë çdo gjë në emër të pushtetit.

LEXO EDHE  Në shtator nis arrestimi i politikaneve? Ja çfarë shkruan “Deutche Welle” për...

Statusi i Ali Delvinës

Leninat nuk pyesin se ka femije, gra, plaka, etj….Ata duan te rregullojne boten dhe te vendosin rendin e ri boteror. Njerezit jane thjesht nje numer…Ata te pallojne ne gaz per te miren e njerezimit. Plus, kane nje lloj orgazme mentale kur kryejne veprime te tilla.