Skandali me produktet e skanduara/ Drejtësia i ofron ‘pajtimin’ me Conadin, refuzon eksperti Ciko

Disa javë më parë ishte pikërisht eksperti i ekonomisë, Ilir Ciko ka bërë publik skandalin që përfshiu super-marketin Conad me produktet e tij të skaduara. Ky denoncim bëri që super-marketi të hidhte në gjyq ekspertin Ciko.

Mësohet se gjatë seancës së parë në Gjykatën e Tiranës, është bërë një tentativë për një pajtim mes palëve ku Conad e ka pranuar menjëherë këtë alternativë. Por, Ilir Ciko nuk ka pranuar jë gjë të tillë.

LEXO EDHE  Ekstradohet nga Italia anëtari i grupit të Habilajve, Reshat Radhima
Loading...

Në një pronocim për NewsBomb ai ka deklarua se është e drejta e informimit, e fjalës së lirë dhe e konsumatorit që vihen në lojë dhe s’mund të pranonte kurrësesi të kalonte në proces pajtimi me Conad. Mësohet se gjyqi do të vazhdojë dhe seanca e radhës do të mbahet më 23 prill në orën 12:00.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here