Dështimi spektakolar i Ramës/ Ja si po luajnë bixhoz shqiptarët

Kryeministri Edi Rama, deklaronte në fund të vitit të shkuar se pas 1 janarit nuk do të luhej më bixhoz në Shqipëri, dhe se do ti jepej fund kancerit më ta madh të shoqërisë.

Por 3 muaj pas këtyre deklaratave, tashmë kompanitë e basteve ekzistojnë në çdo familje shqiptare. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në Facebook, denoncimin e një qytetareje e cila tregon se si shqiptarët vijojnë të luajnë skedina, por këtë herë pa paguar asnjë taksë në shtet.

Ja postimi i Berishës:

Deshtim spektakolar ne mbylljen e bixhozit!

Lloton tani e ka çdo familje ne shtepi. Krim!

Lexoni denoncimin e qytetares dixhitale. sb

Une qe po ju shkruaj jam nje qytetare e Beratit dhe doja te paraqisja shqetesimin tim ne lidhje me kete aksionin e famshem te mbylljes se lojrave te fatit te kesaj qeverie te korruptuar. Mare shkas nga vetja por edhe shume familje te tjera qe kan pasoja jo nga mbyllja e pikave te llotos por nga shtimi i tyre ne menyre te moderuar. Ne cdo ish lloto por edhe neper vende te tjera mund te aksesohesh fare kollaj per te vendosur lloto ne faqe interneti qe te akseson pronari i llotos. Thjesht i jep nje shume lekesh edhe me pas ai ti kalon ne nje adres te cilen ta hap vet dhe aty luan sipas qejfit. Dua te shtoje se pronaret e llotove po gezojn per “mbylljen” e tyre pasi me kete forem te re iu jan shtuar interesat me 18 % pasi nuk paguajn me detyrimin ne shtet. E pra tani lloton e ka cdo familje ne shtepi jo më posht pallatit. Po iu tregoj edhe disa foto te menyres se si funksionon.

LEXO EDHE  “Do ja përlante ministrja bjonde”, Ceka i kujton nderin Ramës: I shpëtova 230 mln lekë, ja ç’më dha si shpërblim