Vrasja e Ravik Gurrës/ Policia shoqëron anëtarët e familjes së njohur në Elbasan

Ka zhvillime të reja përsa i përket vrasjes së mbrëmshme të avokatit Ravik Gurra në Elbasan. Në momentet e fundit në Policinë e Elbasanit janë shoqëruar me dhjetëra persona midis të cilëve edhe pjesëtarë të familjes Çela.

Shkak për këto shoqërime në familjen Cela është bërë fakti që Gurra ishte mbrojtës ligjor i familjes Çapja e cila është në një konflikt të përgjakshëm me familjen Çela në Elbasan.

LEXO EDHE  Të gjithë duke pritur me ankth, reagon Peter Tiede: Ja mesazhi i fortë që i jep Ramës

Nga ky konflikt dhjetëvjeçar në Elbasan ka me dhjetëra viktima dhe të plagosur, ç’ka ka çuar policinë në shoqërimet e fundit.