Vetëvritet padashje në videoklip/ Këngëtarit i shkrepet arma në xhep

Këngëtari i njohur, Justin Carter, është vetëvrarë gabimisht me një armë zjarri gjatë realizimit të një videoklipi në apartamentin e tij. 35-vjeçari po filmonte në Hjuston, Teksas, kur arma u shkrep aksidentalisht nga xhepi dhe i shpoi syrin e kokën, raportojnë mediat e huaja.


Gjithashtu thuhet se ende nuk dihet se pse po përdorej një armë e mbushur me fishekë në një prodhim muzikor. Ndërkohë pas vdekjes së Carter, menaxheri dhe miku i tij Jamie Scott Ruckman publikoi në faqen personale të këngëtarit një mesazh ku falenderonte të gjithë fansat për mbështetjen e tyre.

LEXO EDHE  Breshëri thyen xhamat e makinave, çmendet moti (VIDEO)


Gjatë dy muajve të fundit, Carter kishte postuar pesë video muzikore të prodhuara në mënyrë të pavarur në kanalin e tij në “Youtube”.