LAJM I FUNDIT/ ‘Babalja’, publikohen përgjimet, ja si është përfshirë Taulant Balla

Ish-deputeti demokrat, përmes një konference për shtyp ka publikuar ditën e sotme dokumentat dhe videot me transkriptim se si është përfshirë Taulant Balla në këtë skemë mashtrimi dhe se si Prokuoria po fsheh çdo provë lidhur me çështjne ‘Babale’.

PD ka publikuar gjithashtu 2 video në të cilat faktohen lidhjet e pushtetit të Edi Ramë me krimin.

Fjala e Ervin Salianjit

Përgjimet dëshmojnë vënine e qeverisë në shërbim të krimit për të shpëtuar ministrin e brendshëm, Xhafaj. Përgjimet faktojnë sajimit e dëshmitarit të rremë dhe gjithcka kemi thënë lidhur me përfshirjen e vëllait të ministrit të Xhafajt.

Përgjimet që do të publikojmë sot janë vetëm një pjesë, por ashtu si dhe të tjerat, faktojnë qartazi që Prokuroria jo vetëm që i fshesh dhe është në shërbim të KM po as nuk dënjon që t’i transkriptojë. E bën me qëllim që të fshehë emrin e drejtuesit të policisë dhe gjithashtu edhe emrin e një zyrtati të lartë, Taulant Ballës dhe përfshirjen e tij në sajimin e shumëpërfolur.

LEXO EDHE  Konstatimi i Sejaminit/ Hahn, komisioneri që e mbylli pa asnjë zgjerim

Deri më sot ne këmi vetëm një përgjim, Prokuroria ka akoma më shumë, por sot po e faktojmë përmjet përgjimeve zyrtare dhe audios se si përmes zyrtarit më të lartë të PS, takohet dëshmitari i rremë dhe më pas cohet sipas skenarit tek Drejtori i Policisë së Fierit për tu përdorur në funksion të krimit,” është shprehur Saliaji.

 

 

Përgjimet zyrtare të prokurorisë faktojnë se pushteti kriminal i Edi Ramës e sajoi dëshmitarin e rremë dhe e pagoi atë për të shpëtuar veten dhe për përdorur kundër opozitës. Ervin Salianji deklaratë për mediat

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Samstag, 23. März 2019