Jeta e dytë e djaloshit nga Shkodra/ Transformimi i djalit që qëndroi shumë muaj në koma (VIDEO)

Historia e Musa Baculit ka prekur zemrat e të gjithëve por tashmë i riu po gjen shërim në shtetin fqinj, Itali. Djali i cili për shumë muaj ishte në koma në spitalin e Shkodrës, tashmë po përmirësohet nga ana e shëndetit.

E ëma e tij apeloi për ndihmë tek Elvis Naci dhe emisioni ‘Shqiptarët për Shqiptarët’ arriti t‘ia mbledhë shifrën e kërkuar nga Spitali në Xhenova të Italisë.

LEXO EDHE  DETAJET/ Grabitja në Rinas, zbardhet dëshmia e gruas së Muratajt: Kur e takova për herë të fundit
Loading...

Më pas ai u nis drejt Italisë, dhjetorin e kaluar, ku menjëherë iu nënshtrua një operacioni, i cili rezultoi me sukses. Para disa javëve Musai arriti të fliste dhe përshëndeti shqiptarët nga shtrati i spitalit për ndihmën e pakursyer. Por sot pas pak muajsh transformimi i Musait është drastik. Tashmë adolesheti po jeton një jetë të dytë dhe po përmirësohet nga dita në ditë.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here