Çfarë po ndodh në Vlorë? Digjet një automjet në lagjen ‘Çole’

Një automjet është gjendur i djegur pak minuta më parë në qytetin e Vlorës, në lagjen e njohur të “Çoles”

Policia nuk jep ende informacion se çfarë ka ndodhur, edhe pse rasti duket i dyshimtë.

Në këtë moment policia dhe shërbimi zjarrfikës ndodhet në vendngjarje, për të kryer shuarjen e flakëve.

LEXO EDHE  "KQZ po shkel ligjin me shpejtësi supersonike"/ Fuga letër krerëve të lartë të shtetit

Deri më tani nga hetimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Ndërsa bëhet e ditur se mjeti tip Pezho 206 mësohet se përdorej nga një vajzë me inicialet J.B.