U ekzekutua me 20 plumba, dedikimi prekës i koleges për “Nardin e Bujtinave”: Paç dritë, na pikëllove

Në një status në rrjetin social, facebook, kolegia Age Martini, shkruan se vrasja e 35-vjeçarit Ferdinand Polia i njohur si “Nardi i Bujtinave”, i ka pikëlluar kolegët.

Kolegia e biznemenit të vrarë ditën e sotme në Shkodër ka bërë një dedikim prekës. Në një status në rrjetin social, facebook, Age Martini, specialiste në Administratën e Zonave te Mbrojtura në Shkodër shkruan se vrasja e 35-vjeçarit Ferdinand Polia i njohur si “Nardi i Bujtinave”, i ka pikëlluar kolegët.

Loading...

“Paç dritë Nard Polia!
…duhet të ishte e shkrume dikun, se kur âsht takimi e kafja e fundit me nji person, ne sot nuk e ditme!
Zoti forcoftë familjen, kolegët i ke pikllu shumë!”- shkruan Martini krahas një fotoje ku shihet e buzëqeshur me viktimën.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit, 20 prill 2019

Qyteti i Shkodrës është tronditur nga një tjetër vrasje që ka ndodhur pasditen e djeshme. (Lexo këtu) Ferdinand Polia, 35 vjeç, i njohur si biznesmen dhe pronar i disa prej bujtinave turistike në Theth, u ekzekutua me 20 plumba ndërkohë që po lëvizte me automjetin e tij, tip fuoristradë i shoqëruar edhe nga një djalë i identifikuar si Xhovan Mirashi.

Disa muaj më parë, kur dëbora bllokoi Thethin, Polia ishte një nga banorët e Thethit që kërkonte publikisht investime për zonën. Ai apelonte që të ndërhynte shteti për të larguar dëborën, ndërsa sot është vrarë në rrethana mafioze në mes të fshatit Grudë në Shkodër. /BN/

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here