Dibala te Liverpool? Ky është lajmi i fundit

Liverpool duket se nuk heq dorë nga Paulo Dybala. Shumë klube kanë shfaqur interes për sulmuesin e Juventus.

Sipas “Tuttomercato”, është Liverpool klubi që ka interes më të madh për Dybala, të cilët janë të gatshëm ta sigurojnë sulmuesin për 100 deri 120 milion euro. Fakti që lojtarët e Liverpool, Sadio Mane, Roberto Firmino dhe Mohamed Salah kërkohen nga shumë skuadra të mëdha në Europë dhe me gjasë njëri prej tyre do të largohet këtë verë, kjo shton besimin për arritjen e një marrëveshje mes Juventusit dhe Liverpulit për transferimin e Paul Dybala.

LEXO EDHE  Hidhet shorti/ Ja kundërshtari i Partizanit në Champions League

Drejtuesit e “Reds” e shohin Dybala-n si zgjidhja perfekte për pozicionin e lira në Liverpool. Për argjentinasin flitet edhe për një shkëmbim me Mauro Icardin e Inter-it, por duke marrë parasysh rivalitetin mes dy ekipeve italiane, ky operacion duket si i vështirë.