UEFA hap hetimin, Ronaldo rrezikon skualifikimin

Në kampin juventin ekziston entuziazmi pas fitores kundër Atletikos së Madridit dhe kualifikimit në Uefa Champions League por duket se një lajm i ditë së sotme iu ka prishur humorin.

UEFA në bazë të imazheve të shfaqura në sfidën Juventus-Atletiko Madrid do të hap një hetim për Kristiano Ronaldon. Ky i fundit festoi si Simeone golin e tij të kualifikimit.

Në rastin më të mirë do t’ia hedh me gjobë, ashtu si trajneri i Atletikos, por në rast se kjo cilësohet si provokim ndaj tifozëve atëherë portugezi do të skualifikohet. “Cholo” në fakt u kthye nga tifozët e tij, ndërsa te Ronaldo do të vlerësohet sektori nga ai është kthyer. Juventusi mund të humbasin yllin e saj për çerekfinalet e Ligës së Kampioënve. Madje nga Spanja ka edhe akuza se Ronaldo i quajti tifozët “bij ku*vash”.

LEXO EDHE  Dramatike/ Zyrtare: Milani bie nga kategoria

Related image