“Luli do festojë në 16”/ Ish-deputeti demokrat i përgjigjet Ramës: Ka të drejtë, do festojë bashkë me… (VIDEO)

“Gëzuar ditën e Verës, këtë vit është e veçantë se Lala e feston në 14, Luli e feston në 16, ndërsa lali e feston në datën 17”. Batutës së kryeministrit Edi Rama nga Elbasani, bërë më herët gjatë kësaj të enjteje gjatë një prononcimi për gazetarët, iu përgjigj ish-deputeti demokrat Klevis Balliu.

Nga protesta te “Unaza e Re” në kryeqytet, Balliu i dha Ramës të drejtë, teksa shtoi se kryedemokrati  Lulzim Basha do festojë bashkë me gjithë qytetaret në datë 16, kur do të zhvillohet protesta e radhës e opozitës, pasi do largohet Edi Eama.

LEXO EDHE  Detajet e protestës/ 1500 efektivë policie në gatishmëri, ja sa orë leje ka kërkuar opozita

“Ka të drejtë, Në datë 16 do festojë Lulzim Basha dhe gjithë qytetraët shqiptarët, se di ikni ju”, u shpreh Balliu.

Protesta te Unaza e re vijon prej disa muajsh. Banorët kërkojnë rrëzimin e projektit që parashikon shembjen e banesave dhe bizneseve të tyre.

/Boldnews.al/

LIVE – Protesta e banorëve të Unazës së Re. Opozita qëndron në krah të tyre!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Donnerstag, 14. März 2019