‘Ku e shef rritjen ti mer qorr’/ Rama shpërthen ndaj komentuesit: Pse shan more …

Kryeministri Edi Rama, tashmë e ka kthyer në traditë që të fyejë dhe kundërshotjë këdo, që nuk bie dakord me arritjet imagjinare të qeverisë së tij.

Edhe përgjatë ditës së sotme, kryeministri Rama ka replikuar me shqiptarët në Facebook, pasi askush nuk ka rënë dakord me shifrat e qeverisë për punësimet.

Qytetari 1: Nuk e di si i nxorni ju keto perqindje se ne familjen time jan veti 5 nje eshte i punesuar dhe 4spunojn se ska pune dhe si qenka kaqe papunesi e vogel se na beni per budallenj.

Rama: Ne asnje menyre s’te bejme per budalla ty, perkundrazi, te informojme me kete rast lidhur me punesimin ne baze te raportit te Komisionit Europian! I cili te siguroj qe keto perqindjet i nxjerr sakte e nuk i luan topi.

LEXO EDHE  FOTO pikante/ Mijëra qytetarë poshtë zyrës së Ramës: Ik, Ik, Ik…

Qytetari 2: Ku e shef rritjen ti mer QORR

Rama: Si i bie me tu pergjigj ty tani, pse shan mor TULLAC? QORRI te tregoi nje raport te Komisionit Europian dhe askush s’te mori me zor ketu qe te shohesh, keshtu minimalisht mos shaj se eshte turp per nje goxha burre si ti, e maksimalisht meso ndonje gje me kete rast!

Kryeministri Edi Rama gjithmonë replikon me qytetarë të ndryshëm në Facebook, dhe shpesh herë komentet e tij janë me ironi.