Dhuna e policisë te Petro Nini/ Rama: Fajin e ka kazani, s’kam fuqi …

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me skenat e shfaqura pranë shkollës Petro Nini në Tiranë, ndërsa akuzon mediat, të cilat i quan kazan, për paaftësinë e treguar nga ata që trumpetohen si “policia që duam”.

Në mesazhin e tij, Rama thotë se mediat përziejnë gjërat pa lidhje, ndërsa shton se Qeveria nuk ka asnjë fuqi mbi vendimet e gjykatave.

LEXO EDHE  Memet më pikante/ Veliaj njoftoi se u shërua nga Covid-19, në rrjet plas gallata

“Të trishtueshme pamjet nga rruga e shtëpisë ku kërkohet ekzekutimi i një vendimi gjyqi të formës së prerë. Por e trishtueshme edhe se si Kazani i përzien gjërat pa lidhje!
Qeveria s’ka asnjë fuqi mbi vendimet e gjykatave dhe policia e ka detyrim ligjor t’i përgjigjet Përmbarimit”, shkruan ai.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here