Kërkesa e Fleckenstein ndaj kandidatëve të PD/ Vokshi mbështet qëndrimin e Pack ndaj…

Albana Vokshi, ish-deputete e PD-së dhe Kryetare e LGDSH-së, ka shprehur dakordësinë me qëndrimin e Doris Pack, e cila kritikon europarlamentarin Knut Fleckenstein.

Ky i fundit raportohet të ketë kërkuar nga kandidatët e listës së PD-së që të pranojnë mandatet për deputetë, çka sipas Vokshit është një akt i papranueshëm.

“Nëse e vërtetë se @knufleckenstein ka kërkuar nga kandidatët e listës PD që të pranojnë mandatet, ky është akt i papranueshën në favor te qeverisë socialiste. Parlamenti Europian duhet të marrë masë qortimi ndaj tij”, shkruate Pack në reagimin e saj, që është rishpërndarë nga ish-deputetja Vokshi.

Doris Pack i bën ‘tag’ Fleckenstein-it: Qëndrimi yt nga Tirana, hipokrizi! Kam turp nga ti!

LEXO EDHE  Përplasje në burgun e Rrogozhinës/ Plagoset një i dënuar, transportohet drejt Tiranës