Këmbimi valuator, bie Euro dhe Dollari/ Çfarë pritet…

Euro dhe dollari kanë humbur terren gjatë fundjavës në tregun e këmbimit valuator shqiptar.

Dollari ka rënë me 0.22 pikë, ndërsa Euro me 0.51 pikë, sipas kursit të Bankës së Shqipërisë.

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë me partnerët e saj tregtarë.

LEXO EDHE  U infektua nga koronavirusi, dërgohet me urgjencë në Turqi mjeku i njohur shqiptar, shoqërohet nga Pipero! EmriPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here