‘Kam pasur një bisedë të vështirë’/ Mustafa Nano rrëfen komunikimin e fundit me Ramën

I ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” është gazetari shumë i komentuar në media për deklaratat e tij që shkaktojnë gjithnjë bujë, Mustafa Nano. Për herë të parë Nano ka sqaruar si qëndron e vërteta pas disa deklaratave të fundit që janë komentuar shumë.

Gjatë emisionit, Nano komentoi edhe disa prej fotove që iu shfaqën në ekran dhe një prej fotove ishte e kryeministrit Edi Rama. Gazetari zbuloi se herën e fundit kur ka folur me kryeministrin ka pasur një bisedë të vështirë në Whatsapp.

LEXO EDHE  E paprecedentë/ Ja si Rama po kërcënon shqiptarët të protestojnë

“Herën e fundit kam pasur me të një bisedë të vështirë në Whatsapp, po shumë të vështirë”, u shpreh Mustafa Nano.

I pyetur për momentin e parë kur e njohu Ramën, gazetari tha: “Nuk kam ndonjë mbresë konkrete por u njohëm në telefon. Më mori sepse i kishte bërë përshtypje emri im. Nuk besonte që isha nga Tirana. Ishte një lloj komplimenti”.