Bardhi, Elisa Spiropalit: Rama një ordiner, fytyra i është nxirë nga boja dhe skandalet

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi, deklaroi në emisionin “Open” në TCH, se “bojatisja” e Edi Ramës është vetëm fillimi i reagimit të shqiptarëve ndaj tij.

Duke debatuar me ministren Elisa Spiropali, Bardhi deklaroi se “zotëria me fytyrë të nxirë nga boja dhe nga skandalet, është një dhunues i vazhdueshëm i opozitës, është ai që ka urdhëruar kriminelët për të dhunuar me grushta një deputet të opozitës. Kjo është dhunë.”.

“Rama është një hajdut i kapur në flagrancë.

Nëse ke zgjidhje të lira e të ndershme, ka përparim, shembulli i Maqedonisë.

LEXO EDHE  Akuzohet se përdhunoi të miturën, efektivi përjashtohet nga Policia

Zotëria me fytyrë të nxirë nga boja dhe nga skandalet, është një dhunues i vazhdueshëm i opozitës, është ai që ka urdhëruar kriminelët për të dhunuar me grushta një deputet të opozitës. Kjo është dhunë.

Është një njeri që ka përdorur fjalët më banale, dhe Kuvendi nuk ka marrë asnjë masë.

Ajo nuk ishte e organizuar por një reagim i një personi të ndjerë të dhunuar dhe të ofenduar.

Ky është vetëm fillimi dhe shqiptarët do ti kthejnë përgjigje atij duke filluar nga 16 shkurti.” , tha Bardhi.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here