FOTO/ Kush janë dy zv.ministrat e rinj të Arsimit…

Qeveria miratoi sot në mbledhjen e rradhës emërimin e dy zv.ministrave të rinj të Arsimit, Redi Shtino dhe Lorena Haxhiu.

Shtino ka mbajtur edhe më parë detyrën e zv.ministrit të Arsimit, ndërsa në periudhën e fundit ka qenë një nga këshilltarët e ministres së Arsimit.

Ndërkohë Lorena Haxhiu, që nga sot ka marrë pozicionin që dikur mbahej nga Besa Shahini, ministre e Arsimit, më parë ka qenë Drejtoreshë e Përgjithshme të Shërbimit Rinor. Haxhiu gjithashtu ka qenë prezantuese në disa televizione. Ajo është 28 vjeç dhe është diplomuar në fakultetin Ekonomik në Tiranë.

LEXO EDHE  “Koha e llogarisë”/ Erdogan kërcënon Armeninë pas luftës me Azerbajxhanin
PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here