E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Arsim

Etiketim: arsim

Plagjiaturat e ministrave të Arsimit të Shqipërisë e Kosovës, protesta në...

Plagjiaturat e ministrave të Arsimit të Shqipërisë dhe Kosovës nxorën në protestë të rinjtë e “Qëndresës Qytetare” dhe organizatës “Për Rritjen e Cilësisë në...

Braktisja e shkollave nga emigrimi

Nga Sami Curri -Bardha Nergjoni Eldi Vocrri sapo përfundoi klasën e nëntë në fshatin Zerqan të Bulqizës dhe do të vazhdojë të ndjekë gjimnazin. Por...

VIDEO/ Mbajtja e maskës në shkollë me detyrim, ja mesazhi sensibilizues

Mbajtja e maskës në shkollë do të jetë me detyrim me nisjen e vitit shkollor në datë 14 shtator. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini,...

Arben Ahmetaj flet si ministër i Arsimit: Nga klasa e parë...

Ministri për Rindërtim, Arben Ahmetaj, ka folur në Kuvend, edhe si ministër i Arsimit. Në këtë kuadër, Ahmetaj tha se në shtator do të nisë...

Arsimi në Shqipëri/ Apeli i Kim Mehmetit: Mjaft doktoruam, le të...

Protestat e maturantëve dhe problemet që ka sistemi arsimor në Shqipëri ishin tema të cilën komentoi puntatën e sotme nlë "Këndi i Kimit", në...

As në shkollë, as në punë/ Të rinjtë shqiptarë, më ‘të...

Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më të lartë të rinjve...

Mësimi online/ Lëvizja për Universitetin “rrëzon” ministren: Ja çfarë thonë studentët...

Mësimi online në Universitete, shkollat e mesme dhe nëntëvjeçare është kthyer në kryefjalën e radhës të çdo dalje të ministres së arsimit, Besa Shahini....

Basha-studentëve: Do ndryshoj ligjin për Arsimin e Lartë, shpresa për ndryshim...

Kreu demokrat, Lulzim Basha, u ka shpjeguar një grupi studentësh të Universitetit të Tiranës, programin e PD-së për arsimin. Basha është shprehur se duhet...

Skandali seksual në shkolla/ Besa e Ramës: Media abuzoi, do i...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar lidhur me skandalet seksuale në shkolla, ku rasti më i rëndë është ai i mësuesit të Liceut...

Nga komisioner i PS në drejtor arsimi/ Eksperti pyet Ramën: Ku...

Eksperti i arsimit, Ndriçim Mehmeti, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se arsimi është politizuar deri në palcë dhe Rilindja ka shkelur edhe...

Tërmeti “Pisa” që rrëzoi propogandën në arsim

Nga Luçiano Boçi Publikimi i rezultateve të Programit për Vlerësim Ndërkombëtar të Nxënësve i njohur si PISA për 2018, i cili mbahet çdo tri vite,...

Fëmijëve u kërkohen të blejnë uniforma të tjera/ Prindi denoncon atë...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjet mesazhin e një prindi, sipas të cilit fëmijëve në shkollat 9-vjeçare u kërkohen uniforma të tjera, nga...

Takimi me Bashën/ Kreu i Sindikatës së Arsimit: Ndërhyni, rrisni pagat,...

Kreu demokrat Lulzim Basha ka vijuar takimet me të rinjtë dhe të rejat në qytetin e Korçës. I pranishëm në takim ishte edhe kreu i...
WhatsApp DENONCO