(FOTO) Kush janë shqiptarët që humbën jetën nga zjarri në Belgjikë

Zjarri që përfshiu një banesë në Belgjikë, i mori jetën dy shqiptarëve të rinjë që banonin në katin e dytë të një banese.

Mësohet se viktima mbetën Pelivan Hysaj nga Berati, 24 vjeç dhe 23 vjeçari Venedik Pirushi nga Durrësi.

LEXO EDHE  Bashkia e Matit në dorën e Ramës, Xhaçka zyrtarizon kandidatin që abuzoi me tenderin 640 milion lekësh
Loading...

Alain Habils, zëdhënës i zjarrfikësve në zonën Flemish Brabant Ëest tha se viktimat janë me origjinë shqiptare.

Policia nuk ka dhënë ende detaje lidhur me shakqet që shaktuan zjarrin në banesë.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here