(FOTO) Kush janë shqiptarët që humbën jetën nga zjarri në Belgjikë

Zjarri që përfshiu një banesë në Belgjikë, i mori jetën dy shqiptarëve të rinjë që banonin në katin e dytë të një banese.

Mësohet se viktima mbetën Pelivan Hysaj nga Berati, 24 vjeç dhe 23 vjeçari Venedik Pirushi nga Durrësi.

LEXO EDHE  Nën qeverisjen e Ramës, Valdrin Pjetri pati një karrierë shumë të shpejtë/ Media franceze: U emërua drejtues politik pas ...

Alain Habils, zëdhënës i zjarrfikësve në zonën Flemish Brabant Ëest tha se viktimat janë me origjinë shqiptare.

Policia nuk ka dhënë ende detaje lidhur me shakqet që shaktuan zjarrin në banesë.