RTSH si në vitet ‘90/ Vjedh sinjalin, transmeton El Classicon në kanalin e Kuvendit

Supersfida e mbrëmjes së djeshme në kampionatin spanjoll mes Barcelonës-Real Madridit për habinë e të gjithëve u transmetuar në gjuhën spanjolle në kanalin e që taksapaguesit shqiptarë e paguajnë për transmetimin e proceseve dhe seancave të Kuvendit.

RTSH Kuvend në mënyrë flagrante ka vjedhur sinjalin duke transmetuar supersfidën e futbollit pa asnjë të drejtë transmetimi. Kështu jo vetëm që ka shkelur të drejtat e autorit duke mos respektuar kontratat lidhur me transmetimin e kompeticioneve e futbollit, por ka ngatërruar të gjithë teleshikuesit me programacionin.
Të paktën të vidhej e të transmetohej në RTSH Sport. /Boldnews.al/

LEXO EDHE  Vetting/ ‘Vendime kontradiktore’, ONM kërkon apelimin e Marinela Osmanit


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here