“Po na mbyt varfëria”/ Qytetarët e Fierit në protestë, bllokohet rruga

Dhjetra qytetarë kanë dalë në rrugët e qytetit të Fierit në shenjë proteste kundër taksave dhe tarifave të larta.

“Jam në rrugë se qeveria më ka harruar”, “Varfëria po na mbyt”, “Ku është statusi për naftëtarët”, ishin disa nga parullat që qytetarët mbanin në duar.

LEXO EDHE  Basha apel qyetarëve nga Pogradeci: Merrni masa ndaj COVID, qeveria është dorëzuar

Protestës qytetare i është bashkuar edhe opozita.

Protestuesit kanë bllokuar rrugën duke krijuar edhe vështirësi në qarkullimin e automjeteve.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here