Maqedonia e Veriut në NATO, Basha: Ngjarje e madhe për rajonin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut.

“Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është një ngjarje e madhe për rajonin tonë. Zgjerimi i NATO-s në Ballkan është një kontribut përcaktues për sigurinë, paqen dhe vlerat e demokracisë”, shprehet Basha ndërsa shton se në këtë arritje të madhe faktori politik dhe vullneti i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut mbështetën dhe përcaktuan pa hezitim këtë arritje historike.

LEXO EDHE  Fluks i lartë udhëtarësh në doganën e Morinës, për 2 orë hyjnë rreth 8 mijë qytetarë

“Ndihem krenar që në këtë arritje të madhe faktori politik dhe vullneti i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut mbështetën dhe përcaktuan pa hezitim këtë arritje historike”, përfundon Basha reagimin e tij.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here