Viti i Ri sjell të ftohtin Siberian në Shqipëri! Ulje ekstreme temperaturash

Java e ardhshme do të sjellë një ulje të ndjeshme të temperaturave në të dyja ekstremet, të cilat pritet të zbresin në disa gradë celsius.

Meteorologët parashikojnë ulje deri në -7 gradë në kryeqytet dhe deri në -13 gradë në zonat malore.

LEXO EDHE  Shpërthen ish-ministri: Kush e paguan frikën e Ramës? (Foto)

Ja parashikimi i motit për vitin e ardhshëm:

Image