Grabiti pronarin e një pike bastesh, arrestohet shqiptari në Greqi

Policia greke ka arrestuar një shqiptar 23-vjeçar. Arrestimi i tij u bë, pasi tentoi të grabiste pronarin e një pike bastesh.

Pronari nuk pranoi t’i dorëzonte çantën me 4500 euro dhe shqiptari e ka goditur atë.

LEXO EDHE  Asht koha me thy qafën z. kryeministër…/ Poetja shkodrane i shkruan Ramës…

I riu shqiptar është larguar nga vendngjarja por është arrestuar pak më vonë nga policia greke.

Ai rezultonte se ishte pa leje qëndrimi në Greqi.