FOTOT/ Përplasen makinat e shqiptarëve, një familje në luftë për jetën

Nje aksident i rende ka ndodhur ne Itali, ku makinat qe drejtoheshin nga dy shqiptare jane perplasur mes tyre.

Per pasoje, nje familje, babai, nena dhe nje djale i vogel jane plagosur rende dhe jane transportuar ne spital.

Mediat italiane shkruajne se ne aksident jane perfshire dy makina, nje Ford dhe nje Honda, qe drejtoheshin nga dy shqiptare.

LEXO EDHE  KQZ dorëzohet para kryebashkiakëve të opozitës/ Lëvizin KZAZ, ja çfarë ndodh në Kukës… (FOTO)

Ne njeren nga makinat, qe pas perplasjes, perfundoi e copetuar pas murit anesor, mbeten te plagosur babai, nje shqiptare 38 vjecar, gruaja e tij dhe djali 6-vjecar, i cili u derguar me helikopter ne spital ne Verona.

Ne makinen tjeter, ishte shofer po nje shqiptar me moshe 44 vjecar, rezident ne Piovene.