Denoncimi/ Na e nxinë jetën! Të dënuarit për prostitucion në Itali, janë punësuar në burgun e Fierit

Një qytetar ka denoncuar pranë deputetit Sali Berisha abuzimet që bëhen në burgun e Fierit, ku sipas tij, janë punësuar njerëz me precedent penal.

Qytetari shkruan se Mestan Troka, ne detyrë  ndihmës-oficeri i informacionit, është i dënuar me burg në Itali për prostitucion.

Denoncimi i qytetarit publikuar nga Berisha:

Trafikante dhe te inkriminuar te punesuar ne burgje!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Mirmbrema Doktor , kisha nje shqetesim qe po ndodh ne Burgun e Fierit . Njerez te denuar ne itali dhe ne vende te tjera te europes rilindja i ka punesuar ne Burgun e Fierit . Po na bejne te lejme punen sepse jane shum Arrogante po na nxijne jeten , njeri nderta eshte Eshte Nje Mestan Troka ndihmes Oficeri i Informacionit , Ky njeri eshte i denuar ne itali per prostuticion , ju lutem anonim.

 

LEXO EDHE  Del foto historike/ Rama, Tahiri, Gjushi dhe Klosi festojnë në dasëm tek Avdylajt