Top Show/ Rama përballë FRESH-istëve dhe vartësve, i shet si studentë

Nga Boldnews.al

Edi Rama u soll si një “aktor” i vërtetë në studion e Alban Dudushit, i cili, së bashku me drejtuesit e Top Channel, iu përulën deri në shëmti kryeministrit, duke i siguruar që të flistet me ‘studentë të sajuar”, të cilët në fakt ishin freshistë dhe punonjës të administratës së tij.

“Boldnews.al” ka identifikuar disa nga “studentët”, të cilët janë pjesë e strukturave të Partisë Socialiste. Pjesa e parë e emisionit u bazua në një monolog të kryeministrit, pas një gjysëm-pyetje të një djaloshi, që u prezantua si student masteri në Fakultetin e Arkitekturës.

Ai quhet Marjo Hysenlliu, zyrtar në administratën e Damian Gjiknurit në Ministrinë e Infrastrukturës. Ky “student i shtirur”, siç tregohet edhe në fotot që shoqërojnë këtë shkrim, duket shumë i kënaqur në foto të ndryshme me Edi Ramën e Erion Veliaj.

Po ky nuk është i vetmi “aktor” përballë Ramës. Në krah të tij, në studion e Dudushit, qëndronte një vajzë simpatike, e cila e mbështeste me tundje koke si kryeministrin, ashtu edhe Hysenlliun.

LEXO EDHE  Thirrja ndaj Ramës, anulo konçensionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë

Vajza quhet Anxhela Bakiasi, një prej bukurosheve që pak kohë më parë mori pjesë në programin “FRESH-Voice” të Partisë Socialiste. Në fotot që ka siguruar “Boldnews.al”, ajo duket e lumtur në podiumin rozë të partisë në pushtet.

Përballë këtij “paneli” të sajuar, kryeministri Rama mori pozat e një show-man-i, duke u ulur e ngritur në studion e Top Channel-it, e duke hapur duar e këmbë gjatë prezantimit të argumentave të ripërsëritur dhe bajate të këtyre ditëve të fundit.

Emisioni Top Show, i cili mori përsipër të përballte Edi Ramën me studentët, u ironizua gjatë gjithë ditës së martë, për shkak të organizimit partiak që përgatitën drejtuesit e televizionit dhe stafi i propagandës qeveritare. Pasi dështuan për të siguruar përballjen reale të Ramës me studentët, televizioni dhe PR-i i kryeministrit sajuan këtë emision të shëmtuar, me rrogëtarë të tyre, të cilët i shitën si protestues.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here