Basha: Edi Rama po vjedh 40 mln euro, Arta Marku hesht

Kreu i PD-së i pranishëm në protestën e banorëve të Unazës së re, ka akuzuar Edi Ramën si hajduti i 40 milionë eurove, ndërsa është shprehur se kryeprokurorja hesht përpara këtij skandali.

Basha u shpreh se media zbuloi se si me dokumente të falsifikuara Edi Rama me shokë kërkon të vjedhje paratë e shqiptarëve, po Arta Marku hesht.

‘Investigimi i medias dhe autoritete amerikane provuan falsifikimin e dokumenteve për projektin 40 milionësh. Arta Marku mbron këtë aferë korruptive.

Edi Rama është ulur këmbëkryq me Salillarin, Viktoria Invest dhe Biba X për të ndarë miliona euro.

LEXO EDHE  ‘Nuk ishte e lehtë.../ Moderatori shqiptar rrëfen betejën me koronavirusin (Foto)

Por prokuroria nuk ka ndërmarrë asnjë veprim për të marrë në pyetjet pronarët e kompanive.

Kush e ka fuqinë politike në vend, që një aferë korruptive ku përfshihet ARRSh më të besuarin e Ramës, Afrim Qendro, APP, policia, policia bashkiake, ministrinë e Infrastrukturës, të Financave, Bashkinë e Tiranës?

Të gjithë e dinë se përgjigja është se mbrapa këtij projekti korruptiv 40 milionë eurosh është Edi Rama’, u shpreh kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë deklaratës së tij me banorët e Unazës së re.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here