Solidaritet i madh me studentët nga SHBA, mesazhi: Krenar për këta të rinj, mos u dorëzoni!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale nje mesazh silidariteti qe te rinjte nga SHBA-ja i kane derguar atij ne mbeshtetje te te rinjve dhe studenteve shqiptare prej ditesh tashme ne proteste.

Postimi i Berishes:

Solidaritet i madh me studentet!

Nis vershimi drejt Tiranes i emigracionit dhe diaspores ne mbeshtetje te studenteve grevist

Lexoni mesazhin e te rinjve shqiptare nga SHBA! sb

Pershendetje jemi 3 te rinj qe jetojme prej 1 viti ne USA dhe sot kemi prer bileten per ne shqiperi pavarsisht cmimit te saj dhe pa mundesin e marjes se lejes nga puna kur i tham bosit tone amerikan arsyen na tha ikni e kur do qe te vini vendin e keni gati plus dhe nje vler te konsiderushme dollaresh ti kemi per rruges ,nga te paktat her qe ndihemi krenar per kta te rinje qe ngrihen per te drejtat e tyre pa i dhen asnje ngjyre politike,u bej thirje qe cdo prindi qe e ka femijen aty ne shesh ti bashkohet protestes e cdo qytetari qe ndien detyrim e moral kundrejt studenteve.Shihemi neser ne shesh ju jeni e ardhmja

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here