Dita e Rinisë/ PD tek memoriali i Azem Hajdarit në Qytetin Studenti (VIDEO)

Partia Demokratike kujton sot me nje ceremoni speciale 8 Dhjetorin, Diten e Rinise.

Ne oren 10.00, ashtu si ishte njoftuar, kreu i PD-se, Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha dhe ish presidenti Nishani, se bashku me drejtues te larte demokrate dhe shume qytetare, jane mbledhur tek memoriali i Azem Hajdarit ne Qytetin Studenti.

Keshtu, PD dhe FRPD nderojne Levizjen Studentore 1990, duke kujtuar me nderim figuren e Azem Hajdarit dhe levizjen qe solli ndryshimin e madh.

Aktivitetin e Qytetit Studenti eshte duke u shfaqur dokumentar per dhjetorin ‘90, kurse fjalen hapese e mbajti Kryetari i FRPD Belind Kellici.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here