Fitorja e banorëve dhe e opozitës/ Basha ‘ngroh’ skeptikët me qëndresën në ‘Astir’

Pas 30 ditëve protestë të banorëve të “Astir” për të mbrojtur shtepitë e tyre nga shembja pa demshoerblim dhe perkrahjes se opozites ndaj tyre duke denoncuar edhe kete afere te pashembullt, qeveria eshte terhequr nga ky lot.

Skandali i publikuar mbreme per 18 milion euro per nje firme anonime me dokumenta te falsifikuara ne SHBA, Edi Rama eshte detyruar te pezulloje punimet pasi nje hetim edhe amerikan pritet per kete megaskandal.

30 dite proteste te banoreve dhe po kaq dite perkrahje nga opozite ne mbeshtetje te tyre, duket se ka ngrohur edhe me skeptiket per nje opozite me qendrestar.

PD, LSI dhe figura publike ishin cdo dite ne krah te banoreve duke denoncuar kete vjedhje te madhe dhe duke bllokuar prishjen e banesave.

Mjaftonte nje dite larg protestes dje Edi Rama do te kishte rrafshuar cdo shtepi qe behej pengese per megavjedhjen me “amerikanin” anonim dhe falsifikator, pjese e stafit elektoral te Gjiknurit i cili tashme eshte larguar nga Shqiperia per tu fshehur.

Lulzim Basha mund ta konsideroje muajin e tij politik, pse jo dje fitore te strategjise per qendrese ne kete rast. si perfundim, ky muaj dje keto dite treguan se Edi Rama njeh vetem gjuhen e qendreses dhe te forces.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here