VIDEO/ Nis mbledhja Shqipëri – Kosovë në Pejë, protestuesit hedhin parulla kundër Ramës

Ka nisur në Pejë, ceremonia shtetërore e mirëseardhjes në Mbledhjen e Përbashkët të Qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës.

Ndërsa kryeministri Edi Rama dhe kryeministri Ramush Haradinaj janë takuar dhe kanë dëgjuar himnin kombëtar, në sfond shihen protestues me pankarta ku shkruhet “Gruevskin e ndihmuat, Val Zekën e tradhtuat”; ata janë familjarë të Grupit të Kumanovës, që kanë pritur mbështetje nga qeveria shqiptare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here