Kishin fshehur kokainën në dyshek dhe vazo lulesh, arrestohen dy shqiptarë

Karabinierët e Ragusës gjatë kontrolleve kundër lëndëve narkotike kanë arrestuar në kushtet e flagrancës dy shqiptarë.

Mësohet se, patrullat e policisë po zhvillonin kontrolle mbrëmjen e së dielës dhe vëzhguan disa lëvizje të dyshimta madje edhe në zona të papritura. Pas inspektimit të kryer në afërsi të parkingut të qendrës tregtare “Farms”, u vu re një makinë e dyshimtë, me të cilën drejtuesi u përpoq të arratisej nga karabinierët.

Pas kësaj, policia nisi kontrollet, u identifikuan dy shqiptarët përkatësisht 26 dhe 21 vjeç. Ky i fundi, u soll në mënyrë të shqetësuar gjë që ka shtyrë policinë që ta kontrollojë. Policia i ka gjetur atij 4 gram kokainë.

Pas kësaj, Policia vendosi të shtrijë kontrollin në shtëpitë e tyre ku ka gjetur në banesën e më të riut, edhe 2 gram kokainë e fshehur brenda një dysheku, ndërsa në banesën e 26 vjeçarit në një vazo lulesh ka gjetur një kavanoz që përmbante 17 gram kokainë.

Të dy shqiptarët janë lënë në arrest shtëpie deri në përfundimtar nga gjykata.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here