VIDEO-LIVE/ Basha: Nesër do të publikojmë të tjera fakte se si Rama po bën një megavjedhje në Unazën e Re

Kreu i opozitës Lulzim Basha i është bashkuar sërish mbrëmjen e sotme protestës së banorëve tek Unaza e Re, ku i ka bërë apel policisë që të mos përdoren nga politika dhe të dhunojnë të shoqëruesit pasi do të përgjigjen para ligjit.

Ai tha se PD do të publikojë të tjera dokumente që tregojnë se në Unazën e Re nuk ka projekt po një megavjedhje.

‘Ky është degjenerimi total i qeverisë së Edi Ramës që mban në burg protestuesit, të cilët mbahen aty si të burgosur politik nga qeveria, që nuk fut në burg kriminelët por ata që mbrojnë shtëpitë e tyre. Kemi një kryeministër i cili është përfshirë në një aferë korruptive për të cilën nesër PD do të nxjerrë të tjera prova se sa e madhe është vjedhja. Arrestimi dhe keqtrajtimi i të burgosurve nuk duhet anashkaluar nga media. Ne i kemi kërkuar avokatit të popullit të hetojnë rastin. Protestuesit nuk kanë pranuar të pranojnë para avokatit të popullit, shikoni se si e përdor frikën Edi Rama dhe disa banditë të tij në polici. E ka çuar në këtë shkallë vendin saqë të arrestuarit kanë frikë të pranojnë para policisë se janë rrahuar. Policët që kanë ushtruar dhunë mbi protestuesit do të përballen me ligjin. Tashmë që është zbuluar se kjo është një skemë vjedhjeje është e domosdoshme që të gjithë ti shkojnë deri në fund zbulimit të kësaj vjedhjeje sepse njerëzit që janë pjesë e kësaj skeme duhet ta dinë se nuk do ja hedhin paq, qofshin këta edhe sekserë apo biznesmenë. Edi Rama të ë tërhiqet nga kjo vjedhje dhe do të përgjigjet par ligjit’, deklaroi Basha.

LIVE – Protesta e banorëve të Unazës së Re. Opozita qëndron në krah të tyre!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Sonntag, 25. November 2018

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here