Plas sherri në Krujë, lojtarë dhe tifozë rrahin brutalisht futbollistët e Kukësit

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur sot në futbollin shqiptar në ndeshjen e Kategorisë së parë për moshat U-19 mes Kastritotit  dhe Kukësit.

Ndeshja ka degjeneruar në një sherr masiv, teksa arbitri e ka ndërprerë në mes sfidën të cilën ishte duke e fituar Kukësi me rezultarin 1-3.

Lojtarët e Kastriotit të Krujës kanë rrahur brutalisht kundërshtarët e tyre, madje në stadium kanë hyrë edhe tifozët.

Ja mesazhi i tij:

Prsh JOQ! Sot ne Kruje ndeshjen KRUJA-KUKESI ndodhi nje ngjarje tragjike ne fushen e lojes madje dhe pas ndeshjes  mes dy palev. Nje sherr masiv qe po njollos futbollin Shqiptar, pa siguri per lojtaret e Kukesit te cilet janë goditur nga lojtaret e Krujes dhe nga tifozet vendas. 10 nga lojtaret e Kukesit te demtuar rende te cilet ndodhen ne spitalin e Krujes dhe nga vendasit eshte vetem 1 i demtuar, Futbolli shqiptar eshte drejt fundit.”

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here